logo

Ile kosztuje proteza na 4 implantach – odbudowa całej szczęki

Do naszego gabinetu stomatologicznego zgłaszają się pacjenci wymagający odbudowy wszystkich zębów w dolnej, górnej szczęce lub obu jednocześnie, ale także pacjenci, którzy posiadają ruchome protezy, z których nie są zadowoleni.

Aby zapewnić pacjentom maksymalny komfort, w naszym gabinecie, proponujemy protezę zamocowaną na stałe do implantów. Rozwiązanie to pozwala cieszyć się olśniewającym uśmiechem, których jest na stałe zamocowany w jamie ustnej.

 System implantologiczny

Do naszego gabinetu wybraliśmy system Neodent Grand Morse Acqua Straumana, ze względu na specjalnie zaprojektowane połączenie między protezą a implantami tzw., mulitunit, który zapewnia bezproblemowe użytkowanie protezy oraz ułatwia higienę. Implanty z serii Acqua zapewniają też szybszą integrację z tkanką własną.

Jak zacząć

W pierwszej kolejności potrzebna jest wizyta konsultacyjna u doktora Pawła Jasińskiego, podczas której doktor wykona tomografię komputerową, dzięki której oceni stan, jakość i ilość kości potrzebnej do umieszczenia implantów. Jeżeli Pan/Pani ma protezę, która nawet nie jest używana, proszę o zabranie jej ze sobą. Wykorzystując jej wygląd, omówimy jakie ma być nowe uzupełnienie, jeśli chodzi o kolor, długość i kształt zębów.

Jeśli Pan/Pani ma własne zęby, które nie spełniają już swojej roli, to zaplanujemy na podstawie ich wyglądu (podobnie jak z protezą) nową protezę. Koszt konsultacji wraz z tomografią wynosi 550 PLN.

Honorarium

W naszym gabinecie proteza jednej szczęki wsparta na implantach (bez względu na to czy jest to 4 czy 6 implantów na jedną) kosztuje 35000 PLN. W cenie jest wykonanie uzupełnienia, jednego łuku, wspartego na implantach oraz cena wszczepienia implantów wraz z elementami łączącymi protezę z implantami.

Wizyty

Jak już wspomniałem pierwsza wizyta to konsultacja z wykonaniem tomografii i ewentualnym omówieniem planu zabiegu. Jeżeli Pan/ Pani zdecyduje się na zaproponowany plan, to nasze asystentki umówią wizyty, które są potrzebne do zaplanowania i wykonania nowej protezy oraz wizytę potrzebną do wykonania samego zabiegu.

W naszym gabinecie gotowe uzupełnienie mocujemy do implantów następnego dnia po zabiegu, wczesnym rankiem.

Wizyty kontrolne

Pierwsza wizyta kontrolna jest dzień po zabiegu, kiedy montujemy protezę.

Po 10 dniach zdejmujemy protezę, wykonujemy zabieg higienizacyjny uzupełnienia i usuwamy szwy.

Kolejna wizyta jest po miesiącu po zabiegu, kiedy znowu zdejmujemy protezę i wykonujemy czyszczenie.

Kolejne wizyty odbywają się co 3 – 4 miesiące. Koszt wizyty higienizacyjnej wynosi 350 PLN.

Zalecenia

  1. Każdemu pacjentowi z protezą wspartą na implantach zalecamy zakup irygatora, który ułatwia czyszczenie pod protezą. Oczywiście nie przestajemy używać szczotki pasty do codziennej higieny.
  2. Po zabiegu zalecamy zgłaszanie się na wizyty higienizacyjne 3-4 razy w roku
  3. zalecamy niezwłoczne zgłaszanie wszelkich wątpliwości związanych z użytkowaniem protezy.

Comments are closed