logo

Zalecenia użytkowania szyny relaksacyjnej

Jeżeli Pan/Pani chciał/aby przestać nosić szynę, prosimy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Samodzielne  podjęcie dezycji o „odstawieniu” szyny może skutkować utratą rekojmi oraz zniszczeniem wykonanych uzupełnień.

Jeżeli jest możliwe, prosimy przynosić szynę na wizyty kontrolne.

Najczęściej  pacjenci przestają użytkować szyny z powodu dyskomfortu i ślinienia po włożeniu jej do buzi.  Ilość śliny zmniejsza się z czasem, a dyskomfort potrafimy usunąć.

Pamietajmy, że szyna może wymagać więcej niż jednej korekty.

Jednak w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek bólu, uczucia ucisku po spaniu, prosimy przestać używać szyny i  zgłosić się do gabinetu w celu jej korekty.

Po użyciu szyny relaksacyjnej zęby mogą nie „pasować” do siebie, Prosimy o odczekanie 30 sekund – zęby samoczynnie zaczną „pasować” .

W przypadku wystąpienia objawów bólowych w okolicy ucha prosimy o nieużywanie szyny do czasu następnej wizyty w naszej klinice.

W celu utrzymania szyny w dobrym stanie, prosimy o codzienne czyszczenie jej szczoteczką podczas porannego mycia zębów. W przypadku, gdy użycie szczoteczki i pasty jest niemożliwe, prosimy przepłukać szynę wodą.

Zalecamy raz na tydzień wyczyścić szynę w roztworze do czyszczenia protez (prosimy o zwrócenie uwagi na zalecenia producenta dotyczące czasu moczenia jak i temperatury roztworu.)

Prosimy o przechowywanie szyny w pudełku, które otrzymał/a Pan/Pani razem z szyną.

Masz pytania, chcesz umówić wizytę?