logo

Zalecenia po wybielaniu

U nielicznych pacjentów może pojawić się nadwrażliwość, zazwyczaj utrzymuje się nie dłużej niż 24 godziny. W celu złagodzenia objawów zalecamy zastosowanie nakładek zmniejszających nadwrażliwość UltraEZ.

Na nakładkach UltraEZ znajdują się oznaczenia dla górnej i dolnej szczęki. . Wyjmujemy je z opakowania. Nakładamy dolną nakładkę na dolny łuk i górna na górny i delikatnie dopasowujemy nakładkę do zębów. Nakładki trzymamy od 15 minut do godziny.

Prosimy pamietać, że kwaśne produkty wzmagają nadwrażliwość np. sok z cytryny.

Niezwykle rzadko mogą pojawić się na wargach lub dziąsłach zaczerwienienia lub bąble, które znikają po kilku dniach. Prosimy o poinformowanie lekarza prowadzącego o wystąpieniu dolegliwości, gdyż jest to objaw alergii na składniki żelu wybielającego.

Prosimy o stosowanie białej diety przez 72 godziny.  Prosimy o wyeliminowanie nastepujących produktów : kawa, tytoń, herbata, czerwone wino, cytrusy, owoce zawierające dużo barwnika (buraki, jagody, porzeczki), napoje gazowane i energetyczne.

Utrzymanie się efektu wybielania

Należy pamiętać, że pełny efekt  wybielania uzyskujemy do 14 dni od zabiegu i zależy on od przestrzegania zaleceń. Efekt wybielania utrzymuje się od 6 miesięcy do 2 lat, w zależności od nawyków pacjenta i budowy zębów. 

Prosimy pamiętać, iż nasz mózg bardzo szybko przyzwyczaja się do nowej barwy zębów i dlatego nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić swojego nowego koloru zębów. Podobne zjawisko występuje przy opalaniu.

Jeżeli mają państwo pytania, chętnie na nie odpowiemy

Zespół Dentyści Pod Jedynką

Masz pytania, chcesz umówić wizytę?