logo

Prosty implant

Postępowanie po wszczepieniu nieskomplikowanego implantu nie różni się od zaleceń po ekstrakcji zęba.
Jednak ze względu na to,  że większość implantów w  naszym gabinecie wszczepiana  jest po komputerowym  planowaniu ich docelowej  pozycji, osteotomia wykonywana jest przez szablon chirurgiczny, więc zabieg jest delikatniejszy niż ekstrakcja.

Drugim najczęściej wykonywanym zabiegiem jest implantacja  zaraz po ekstrakcji zęba. W obydwu przypadkach rzadziej pojawia  się ból, obrzęk i nie ma miejsca w którym mogłoby zbierać się jedzenie.

Nasi pacjenci po ekstrakcji otrzymują od nas 4 rzeczy: sterylne gaziki, wskazania w formie elektronicznej, coldpack – zimny opatrunek żelowy oraz receptę na lek przeciwbólowy i ewentualnie antybiotyk.

Poniżej zalecenia z komentarzami:

 1. Prosimy o trzymanie opatrunku w jamie ustnej przez około 30  minut. W przypadku przedłużonego krwawienia, proponujemy  założyć kolejny opatrunek i obserwować, czy krwawienie  ustało. Dodatkowy sterylny opatrunek otrzymali państwo po  zabiegu.
 2. Po usunięciu opatrunku prosimy o wzięcie zaleconego przez  lekarza leku przeciwbólowego. Prosimy nie popijać obficie.
 3. Do czasu przejścia znieczulenia prosimy nie jeść oraz nie  kłaść się spać. Pierwszy posiłek po całkowitym ustąpieniu  znieczulenia powinien być kaloryczny, zimny oraz płynny, np.  lody, shake, serek homogenizowany.
 4. Zalecamy stosowanie zimnych okładów na skórę w okolicy  zabiegu (zimny okład zawinięty w suchy ręcznik na skórę posmarowaną tłustym kremem). Okłady stosujemy z  przerwami, tzn. przykładamy 15 minut, następnie robimy 10  minut przerwy. Cykl należy powtarzać przez 4-5 godzin.

 Przez 72 godziny po zabiegu:

 • należy unikać twardych, sypkich, ostrych i gorących pokarmów.
 • prosimy nie płukać jamy ustnej (nie używamy płynów do  dezynfekcji jamy ustnej, zazwyczaj nie myjemy zębów.
 • prosimy o unikanie napojów gazowanych, alkoholu oraz picia przez słomkę.
 • zalecamy wstrzymanie się od wysiłku fizycznego oraz  nieuczęszczanie na saunę oraz basen.

W przypadku założenia szwów, zdejmujemy je według zaleceń lekarza od 7 do 14 dni. Jednak po zabiegu prostej implantacji zazwyczaj nie zakładamy szwów. Od razu lub po jakimś czasie od zabiegu mogą zauważyć Państwo w buzi metaliczną bądź białą tulejkę wystającą ponad dziąsło, prosimy się nie przejmować jest to śruba gojąca.

Leczenie dodatkowe:

 • Antybiotyk: 1. Duomox (dawka jest zależna głównie od wagi pacjenta)-  tabletka co 8 godzin przez 6 dni, wraz z lekiem osłonowym. W aptece można poprosić o probiotyk, który  można zażywać wraz z antybiotykiem co zwiększa  wygodę.
 • Lek przeciwbólowy: Nimesil 2 razy dziennie 1 saszetka.
 • Ewentualnie Ketonal forte 2 razy dziennie 1 tabletka. 

Masz pytania, chcesz umówić wizytę?