logo

Wybór implantu

Na świecie stosowanych jest obecnie kilkaset systemów implantologicznych. W Polsce możemy wybierać między kilkudziesięcioma systemami.  Internet zapewnia nam dostęp do wszystkich informacji dotyczących prawie każdego sytemu implantologicznego na świecie, jednak ciężko nam odróżnić informacje marketingowe od tych wartościowych.

Czym według mnie powinniśmy się kierować przy wyborze implantu, którym chcielibyśmy zastąpić utracony ząb?

Zacznę od ogólnie znanej zasady, ważny jest stosunek jakości do ceny. Jeżeli chodzi o cenę nie mamy żadnych wątpliwości, jednak jak określić jakość systemu. Czy kierujemy się jakością stopu tytanu czy może chodzi o coś więcej.

Jeżeli chodzi o jakość materiałów z jakich są wykonywane implanty, proces produkcji oraz proces pozbywania się bakterii i wirusów (sterylizacji) to nawet najmniej znane firmy produkujące implanty nie odbiegają od światowej czołówki.

Czy kształt, rodzaj gwintu, sposób umieszczania implantu mają znaczenie. Z mojego doświadczenia wynika, że wymienione cechy implantów mają drugorzędne znaczenie w stosunku do doświadczenia z wybranym systemem lekarza implantologa. Musicie państwo pamiętać, iż implant jest tylko narzędziem w rękach waszego lekarza.

W naszym gabinecie oferujemy system implantologiczny Neodent firmy Straumann, gdyż marka Neodent gwarantuje nieprzerwane dostawy komponentów, nawet dla wycofanych linii produktów, ma 20 letnie doświadczenie kliniczne, może pochwalić się milionami wszczepionych implantów oraz cieszy się dużą popularnością wśród implantologów na świecie (jest używany przez ponad 30000 dentystów).

Dodatkowo Neodent Grand Morse może pochwalić się bardzo przemyślanymi częściami używanymi do połączenia implantu z koronami, mostami czy protezami przykręcanymi do implantów, co pozwala na beztroskie używanie odbudów protetycznych przez długie lata.

W naszym gabinecie dr Paweł Jasiński wszczepił już ponad 2000 implantów a nasi pacjenci z całego świata mogą liczyć, dzięki popularności marki Neodent, na pomoc w potrzebie implantologicznej w miejscu swojego zamieszkania.

 

Podsumowując przy wyborze implantu powinni państwo kierować się popularnością implantu, gdyż w przypadku jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia, łatwiej jest uzyskać pomoc w innym gabinecie oraz doświadczeniem lekarza implantologa.

Comments are closed