logo

Ile kosztuje implant?

W naszym gabinecie proponujemy pacjentom Implanty Neodent Grand Morse Acqua firmy Straumann, z aktywna powierzchnią, zapewniająca szybkie wgajanie wszczepu do organizmu. . Za systemem Neodent stoi 20 letnie doświadczenie, miliony sprzedanych implantów oraz gwarancja nieprzerwanej dostępności części protetycznych.

Konsultacja i badania dodatkowe

Przed decyzją o wszczepieniu implantu lekarz implantolog zawsze przeprowadza szczegółowy wywiad, wykonuje tomografię komputerową ( cbct – cone beam computer tomography) okolicy, w której chcemy umieścić wszczep oraz skan szczęki . Konsultacja z tomografią i skanem kosztuje 550 PLN. Po wizycie lekarz implantolog dzięki danym z tomografii i skanu szczęki, ocenia czy ilość kości jest wystarczająca i planuje wirtualnie leczenie. Dzięki specjalnemu programowi dokładnie określa jaki tytanowy wszczep będzie najlepiej pasował. Następnie projektuje szablon chirurgiczny, który pozwala umieścić implant precyzyjnie. Szablony drukujemy w naszym gabinecie na drukarce 3D.

Implantacja

Zabieg wszczepienia implantu zazwyczaj trwa od 40-90 min, w zależności od jakości kości kończy się on, albo założeniem płaskiej śruby zamykającej (po zabiegu nic nie wystaje ponad dziąsło), albo zakładamy śrubę gojącą, która kształtuje dziąsło pod przyszłą koronę ( w miejscu zabiegu widać złotą lub biała tulejkę, która nie wystaje ponad dziąsło).

Po 7-10 dni zdejmujemy szwy. Część chirurgiczna kosztuje 2500 PLN.

Wgajanie

Proces łączenia wszczepu z kością, nazywamy osseointegracją i trwa on od 3-6 miesięcy. W tym czasie pacjenci nie odczuwają żadnych niedogodności.

Część protetyczna

Po 3-6 miesiącach (lekarz implantolog, podczas zabiegu, oceni jaki czas potrzebny jest na osseointegrajcę), albo odsłoni implant albo jeśli była założona śruba gojąca, od razu wykona wyciski lub zeskanuje miejsce wszczepienia implantu. Wyciski lub skany zostaną wysłane do pracowni protetycznej, w której technik protetyk wykona koronę mocowaną na wszczepie.

Koszt części protetycznej to 3000 PLN, bez względu na ilość wizyt.

Podsumowując koszt implantu w naszym gabinecie z konsultacją i wszystkimi wizytami to 6050 PLN.

Comments are closed