Kiedy warto udać się do dentysty? - Dentyści pod 1

Kiedy warto udać się do dentysty?

U niektórych już sama myśl o fotelu stomatologicznym budzi strach i przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. Dlatego wiele osób wciąż unika wizyt w gabinecie i korzysta z nich dopiero, gdy bólu nie łagodzą nawet mocne środki przeciwbólowe. Kiedy tak naprawdę warto udać się do dentysty?

Choć stomatolodzy nieustannie powtarzają, jak ważne są systematyczne przeglądy uzębienia, to jednak wielu pacjentów wciąż unika dentysty. Wynika to głównie ze strachu przed „borowaniem" i bólem, ale również nieestetycznym wypełnieniem oraz dużymi kosztami. Sytuację często pogarsza dodatkowo trauma z przeszłości. Warto jednak zauważyć, że obecne gabinety stomatologiczne niczym nie przypominają tych sprzed lat, a dawne srebrne plomby już dawno ustąpiły miejsca wysoko estetycznym wypełnieniom. Co więcej, zmienił się również personel medyczny i jego podejście do pacjentów. Dowiedz się zatem kiedy i dlaczego warto udać się do stomatologa.

Dlaczego warto chodzić do dentysty?

Dentysta, za sprawą systematycznych kontroli, może w porę zapobiec rozwojowi groźnych chorób zębów i dziąseł. Takie wizyty mogą uchronić cię nie tylko przed mozolnym i drogim leczeniem, ale także przed niepotrzebnym bólem czy nawet ekstrakcją. Miej też na uwadze, że nieleczona próchnica może doprowadzić nie tylko do zainfekowania kolejnych zębów, ale również do rozwinięcia się stanu zapalnego miazgi.

Miazga to tkanka wypełniająca komorę zęba, która odpowiada za dostarczanie do niego wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz tlenu. Efektem zapalenia nerwu jest nie tylko niepotrzebny ból, ale również długie i nierzadko kosztowne leczenie kanałowe. Można tego uniknąć udając się w porę do dentysty, który w ten sposób będzie mógł podjąć skuteczną interwencję i wyleczyć ząb. To rozwiązanie nie tylko dużo tańsze, ale i pomagające zaoszczędzić wiele stresu.

Dzięki regularnym wizytom dentysta może też zainterweniować, gdy pojawią się pierwsze oznaki paradontozy, która jest jedną z głównych przyczyn utraty uzębienia. Może również uchronić przed nadmiernym ścieraniem się zębów, a także, za sprawą profilaktycznego wykonywania zdjęć pantomograficznych, w porę wykryć toczące się w kości stany zapalne czy nieprawidłowości zgryzu.

Dentyści pod Jedynką – Mokotów

Dzisiejsze gabinety niczym nie przypominają tych sprzed lat. Oferują nowoczesny sprzęt zapewniający niezwykłą precyzję opracowania ubytków, a także wysoki komfort dla pacjenta. Zapewniają też dobrej jakości wypełnienia, które scalają się z zębem oraz uzupełnienia protetyczne doskonale imitujące własne uzębienie. Dostępne są w nich również wysokiej jakości środki znieczulające, które pozwalają na bezbolesne przeprowadzanie nawet trudnych zabiegów.

Nasz gabinet oferuje wszystkie powyższe korzyści, a także dostęp do specjalistów z różnych dziedzin stomatologii. Dzięki temu możesz tu liczyć na najwyższą jakość usług i efektywne leczenie. Co więcej, nasi dentyści to nie tylko wyspecjalizowany, skuteczny zespół medyczny, ale również empatyczni ludzie, którzy wsłuchują się w obawy, potrzeby i oczekiwania  pacjentów.