Licówka kompozytowa Mokotów Warszawa - Dentyści pod 1

Licówka kompozytowa

Licówka kompozytowa wykonywana jest z tych samych materiałów, co wypełnienia w zębach. Dzięki licówce kompozytowej możemy zmniejszyć lub całkowicie zamknąć diastemę, zamaskować przebarwienia zęba lub zmienić kształt i odtworzyć uszkodzone tkanki.
Czas zakładania to zaledwie jedna wizyta w naszym gabinecie, co stanowi niepodważalną zaletę tej usługi dentystycznej. Założenie licówki jest poprzedzone dokładnym wywiadem z pacjentem, a zęby poddawane są rutynowej kontroli. Tylko diagnoza potwierdzająca dobry stan dziąseł oraz zębów pozwala na rozpoczęcie ich zakładania. Wszelki stan zapalny dziąseł, symptomy parodontozy (czynnej choroby przyzębia) są przeciwwskazaniami do zakładania licówek.
Lekarz  wraz z pacjentem decyduje o kolorze oraz kształcie licówki. Jeśli stan uzębienia tego wymaga, zbiera się niezbędne tkanki lub poddaje się ząb działaniu abrazji powietrznej (paskowaniu).
Zewnętrzna część poddawana jest działaniu kwasów, po czym nakładamy preparat łączący tkankę zęba z licówką. Ostatnim etapem jest nakładanie kompozytu. Licówka może ulec przebarwieniu pod wpływem gromadzącego się osadu nazębnego, a jej trwałość wynosi około dwóch do pięciu lat. Po upływie tego terminu zaleca się jej wymianę lub odświeżenie materiału. Co roku wykonywane jest polerowanie materiału kompozytowego.