logo

Wybielanie martwych zębów

Martwe zęby są pozbawione żywej miazgi, która jest obecna w tych, które są w pełni zdrowe. W związku z tym bardzo często ciemnieją. Do obumarcia może dojść po leczeniu kanałowym. Nieestetyczne przebarwienia nie wyglądają zbyt efektownie, więc w takiej sytuacji warto zdecydować się na wybielanie martwych zębów. Jest to bardzo skuteczny zabieg pozwalający na rozjaśnienie ciemniejszych zębów. Wybielanie zębów pozwala na nowo cieszyć się pięknego uśmiechu.

 

Metody wybielania martwych zębów

 

Wybielanie martwych zębów jest powszechnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach dentystycznych. Jest ono niezbędne wówczas, gdy ciemnieje jeden lub kilka zębów na samym przodzie łuku zębowego. Przebarwiona jedynka czy dwójka wyróżniają się na tle zgryzu. Takie zęby mocno szpecą uśmiech. Wówczas w grę wchodzi ich wybielanie.

Obecnie w tym celu stosowane są specjalne techniki wykorzystujące substancje wybielające oraz zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej. Najpopularniejsze z nich to:

  • Walking Bleaching – czyli stopniowe wybielanie termokatalityczne
  • Power Bleaching – czyli intensywne wybielanie zębów
  • licówki – czyli płytki mocowane na powierzchni zębów
  • korony – służące do odbudowy martwego zęba

     

Jak przebiega wybielanie zębów?

 

W celu wykonania zabiegu należy zadzwonić do naszego gabinetu dentystycznego, gdzie zostanie wykonana diagnostyka oraz ocena stanu uzębienia. Na podstawie zdjęcia RTG dentysta określa czy ząb został prawidłowo wyleczony. Jeśli nie, to wówczas konieczne jest leczenie kanałowe i dokładne oczyszczenie kanału. Po wykonaniu tego zabiegu stomatolog może przejść do wybielania zębów za pomocą wybranej metody.

Skuteczność zabiegu zależy od wybranej metody oraz stanu uzębienia. Dobór warto zostawić specjalistom z pod 1! Bardzo trwałe są dobrej jakości licówki porcelanowe, których kolor przy odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej potrafi utrzymać się przez kilkanaście lat.

Comments are closed