logo

Trwałość implantów zębowych

Każdy z nas chciałby cieszyć się z posiadania zdrowych, lśniącobiałych zębów. Niestety często tak nie jest, a brak uzębienia staje się przyczyną kompleksów oraz niskiej samooceny. Na szczęście dziś z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Nowoczesne implanty zębowe pozwalają na nowo cieszyć się pięknym uzębieniem oraz szczerym uśmiechu.

 

Czym są implanty zębowe?

 

Implanty stanowią bez wątpienia najkorzystniejsze rozwiązanie problemu ubytków zębowych, są zarówno praktycznym jak i estetycznym rozwiązaniem.

Implanty to nic innego jak tytanowe śruby, które potrafią doskonale zastąpić naturalne korzenie zęba. Ich dużą zaletą jest to, że nie powodują  dyskomfortu w jamie ustnej. Co więcej, są w pełni bezpieczne oraz prezentują się bardzo estetyczne.

Na implanty zębowe warto zdecydować się przypadku całkowitego braku zębów oraz gdy wyjmowana proteza jest nie do zaakceptowania. Wówczas wystarczy 6 implantów w szczęce oraz 4 implanty w żuchwie, aby móc na nowo swobodnie gryźć oraz się uśmiechać. Jeśli korony i mosty są oparte na implantach, to wówczas stanowią bardzo estetyczną alternatywę dla utraconych zębów.

 

Jaka jest trwałość implantów zębowych?

 

Trwałość implantów zębowych jest w dużej mierze zależna od warunków, w jakich zostaną wszczepiony. Bardzo ważny jest wybór dobrego gabinetu stomatologicznego, który posiada na wyposażeniu najlepszej jakości sprzęt, proponuje implanty wysokiej klasy oraz w którym pracują doświadczeni stomatolodzy. Wizyta w takim gabinecie daje gwarancję doskonałej jakości oraz bardzo długiej żywotności wszczepionych implantów. Jeśli implanty zostały wszczepione przez doświadczony zespół implantologiczny z uwzględnieniem wszystkich kryteriów, to wówczas często są one dożywotnie. Nie ma potrzeby ich wymieniania, nawet po wielu latach.

Bardzo duży wpływ na trwałość implantów mają także nawyki pacjenta. Niemałe znaczenie ma odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne. Specjaliści zalecają, aby przynajmniej dwa razy w roku wykonać zabieg higienizacji, podczas którego wszczepione implanty zębowe zostaną dokładnie oczyszczone, a płytka bakteryjna usunięta.Trzeba też szybko reagować na wszystkie zmiany próchniczne oraz stany zapalne, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla implantów.

W celu wykonania zabiegu wszczepienia implantów zębowych należy udać się na wizytę do stomatologa i wypełnić kwestionariusz zdrowia. Na jego podstawie lekarz może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Podczas pierwszej wizyty dentysta przy pomocy tomografii komputerowej ocenia stan zębów, rozmiar kości oraz wielkość planowanego implantu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można wykonać zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Po jego wykonaniu można na nowo cieszyć się z pięknego oraz zdrowego uśmiechu.

Comments are closed