Prześwietlenie szczęki a skuteczne leczenie uzębienia - Dentyści pod 1

Prześwietlenie szczęki a skuteczne leczenie uzębienia

Obecny postęp technologiczny znacznie przyczynił się do rozwoju stomatologii. W związku z tym współcześni dentyści mają do dyspozycji wiele nowoczesnych urządzeń, które to pozwalają na efektywne leczenie zębów. Wśród wielu z nich jest rentgen. Dzięki temu urządzeniu można w szybki sposób zdiagnozować stan naszego uzębienia. Warto dowiedzieć się nieco więcej o RTG zębów - do czego służy oraz jak wygląda prześwietlenie szczęki.

Nowoczesne RTG a skuteczne leczenie stanu uzębienia

Każdy gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w innowacyjne urządzenia służące do diagnostyki radiologicznej. W tym przypadku posiadanie nowoczesnego tomografu stomatologicznego z systemem MultiPan sprawdza się doskonale.

Podczas jednego badania panoramicznego sprzęt ten potrafi wykonać pięć różnych równoległych pantomogramów. A wszystko to dzieje się dzięki funkcji MultiPan, która działa w oparciu o specjalnie skonstruowany detektor. Co więcej badanie wykonane z pomocą tego sprzętu nie powoduje skutków ubocznych w postaci zwiększonej dawki promieniowania.

Tomograf z zastosowaniem nowoczesnej technologii pozwala zrobić prześwietlenie szczęki przy użyciu najwyższej rozdzielczości w kilka sekund. Jest to na prawdę świetny wynik. Urządzenie CBCT na tle wielu innych tego typu sprzętów wypada znakomicie

Nowoczesne urządzenia do prześwietlenia szczęk a zdrowie pacjenta

Obecnie prześwietlenie szczęki jest podstawą nie tylko do skutecznej profilaktyki, lecz także do precyzyjnego określenia zarówno stanu zębów, jak i przyzębia. Dzięki tej wiedzy dentysta może bardzo szybko oraz sprawnie wyeliminować niekorzystne czynniki. które mogą w niedługim czasie sprawić wiele problemów.

Dziś w każdym profesjonalnym gabinecie stomatologicznym są wykorzystywane najnowocześniejsze technologie. Ich zastosowanie sprawia to, że każdy pacjent może otrzymać fachową pomoc specjalistyczną.

Nowoczesne urządzenia rentgenowskie oraz tomograficzne, aby wykonać dobre jakościowo zdjęcie, nie potrzebują dużej dawki promieniowania, co miało miejsce w starszych typach urządzeń RTG. Takie zdjęcie rentgenowskie jest bardzo pomocne w diagnostyce zęba podczas wykonania zabiegów chirurgicznych takich jak:

Aby ustrzec się powyższych problemów i móc cieszyć się z posiadania pięknego uzębienia warto regularnie korzystać z usług profesjonalnego oraz kompleksowo wyposażonego gabinetu stomatologicznego.