Twoje zęby starzeją się szybciej niż Ty - Dentyści pod 1

Twoje zęby starzeją się szybciej niż Ty

Dorośli ludzie powinni używać zębów przez całe życie, jednak wiele czynników, zarówno genetycznych, jaki i środowiskowych oraz zależnych od pacjenta może przyspieszyć utratę uzębienia.

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologi, która zajmuje się nieprawidłowo wyrastającymi jak również bardzo zniszczonymi przez próchnice zębami.
Jak w każdym przypadku chirurg stomatologiczny zadba o jak najkrótszy czas zabiegu i jego najmniejszy zakres.

Chirurgia Stomatologiczna zajmuje się głównie usuwaniem korzeni zęba lub całych zębów.
W naszej klinice najczęściej usuwamy zęby mądrości - trzecie trzonowce, połamane zęby i oraz zęby znaczone próchnicowe.

Chirurgia stomatologiczna wymaga znajomości anatomii i zręczności, gdyż obszar pracy chirurga stomatologa obejmuje jeden z najbardziej unerwionych i unaczynionych a zarazem widocznych obszarów ciała człowieka. W naszej klinice minimalizujemy ryzyko przez wykonanie badania tomografii komputerowej operowanej okolicy oraz przez stosowanie zasad minimalnie inwazyjnej chirurgii stomatologicznej.
Dodatkowo w gabinecie „Dentyści pod Jedynką” wykorzystujemy właściwości przyspieszające gojenie ran fibryny bogatopłytkowej (PRF, otrzymywana jest z krwi pacjenta, zatem jest całkowicie bezpieczna.


W chirurgi stomatologicznej, tak jak w całej medycynie konieczne jest uzyskanie świadomej zgody pacjenta.
Chirurg stomatologiczny jest zobowiązany opisać przebieg zabiegu, możliwe komplikacje, tak by pacjent mógł zdecydować czy decyduje się na zabieg.Chirurg stomatolog powinien sprawić, żeby pacjent z jak najmniejszym stresem odwiedził gabinet.
W gabinecie „Dentyści pod Jedynką”, żeby jak najmniej obciążać środowisko, stosujemy elektroniczne recepty oraz elektroniczne wskazania przed i pozabiegowe.


Dodatkowe informacje dotyczące procesu wyrywania zębów można znaleźć na stronie https://www.dentyscipod1.pl/oferta/chirurgia/