Protetyka - Dentyści pod 1

Protetyka

Protetyka

Dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem braków zębów, poprawą estetyki, a także przywracaniem fizjologicznych funkcji żucia. Dzięki niemu pacjent może odzyskać pewność siebie i poczucie atrakcyjności, ale przede wszystkim poprawić komfort oraz jakość życia.

Protetykiem może być lekarz, którego specjalizacją jest przygotowywanie „fundamentów” pod przyszłe prace protetyczne lub osoba, pracująca w pracowni protetycznej. Ta ostatnia, w sposób bezpośredni, wykonuje wszelkie uzupełnienia: korony, mosty, licówki oraz protezy akrylowe i szkieletowe. Współpraca lekarza protetyka z pracownią protetyczną, jest niezwykle ważna i to od niej zależy jakość, precyzja oraz efekt przyszłych uzupełnień.

Protetyka – czemu jest ważna?

Długo utrzymujące się braki zębowe, to nie tylko defekt estetyczny. Mogą one prowadzić do poważnych problemów z uzębieniem w przyszłości, na przykład: przesuwania się zębów w stronę luki, czy też przeciążeń w stawie skroniowo-żuchwowym lub zgryzie, które często prowadzą do bólu, czy ścierania się zębów. Co więcej, braki zębowe mogą przyczynić się również do powstania wad zgryzu, zaniku kości wyrostka zębodołowego, czy pogorszenia rysów twarzy.

Leczenie nocnego zgrzytania i zaciskanie zębów

Protetyk może być również pomocny przy leczeniu bruksizmu, czyli mocnego zaciskania i/lub zgrzytania zębami. Schorzenie to objawia się w nocy i najczęściej jest skutkiem stresu, który organizm w ten sposób rozładowuje. W tej sytuacji pacjent dość mocno ściera swoje zęby – w skrajnych przypadkach zaciskanie może być tak silne, że dochodzi do pękania szkliwa. Uzębienie staje się nie tylko nieestetyczne, ale również może wpłynąć na rysy twarzy, doprowadzić do wad zgryzu, czy przeciążeń w stawie skroniowo-żuchwowym. Aby temu przeciwdziałać, protetyk wykonuje specjalną szynę, która chroni zęby przed ich dalszym ścieraniem, a także pozwala na stopniowe odbudowywanie zgryzu.

Protetyka – Warszawa – Mokotów

Jeżeli szukasz dobrego lekarza protetyka i pracowni, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu. Pracujemy jedynie na wysokiej jakości materiałach, przy wykorzystaniu nowoczesne technik oraz sprzętu. Dzięki temu, nasze prace protetyczne są nie tylko estetyczne i doskonale wtapiają się w naturalne uzębienie. Oferujemy wysoką estetykę oraz jakość wykonania, które są kluczem do zadowolenia pacjenta. Nasze uzupełnienia są wykonane z najwyższą precyzją, dzięki czemu pacjent czuje się w nich swobodnie i komfortowo, a wręcz nie odczuwa ich istnienia na co dzień. Warto wybrać sprawdzonego specjalistę z zakresu protetyki.