Licówki – szybki sposób na poprawę uśmiechu! - Dentyści pod 1

Licówki – szybki sposób na poprawę uśmiechu!

Instynktownie zasłaniasz zęby, gdy się uśmiechasz? Twoje uzębienie jest przebarwione, a ty masz dość nieustannego wybielania? A może nie jesteś zadowolony z kształtu lub wielkości swoich zębów? Stomatologia estetyczna ma na to sposób! Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w licówki.

icówki mogą szybko odmienić twoje uzębienie. Poprawiają kolor zębów, zmieniają ich kształt, korygują niewielkie skrzywienia, a także sprawiają, że diastema lub innego typu szpary międzyzębowe, stają się mniej widoczne. Ich ogromną zaletą jest to, że szybko się je zakłada i uzyskuje spektakularne efekty. Co więcej, potrzebują jedynie minimalnej ingerencji w tkankę zęba.

Licówki – co to jest?

Licówki to bardzo cienkie płatki, wykonane z niezwykle estetycznej i wytrzymałej porcelany. Ich grubość wynosi średnio od 0,2 do 1 milimetra. Przyklejane są do licowych części przednich zębów (stąd wzięła się ich nazwa), a niekiedy - bocznych, w tym przypadku zwykle przedtrzonowców. Nie zakłada się ich natomiast na trzonowce – zbyt duże siły wytwarzane podczas żucia, mogłyby bowiem doprowadzić do ich zniszczenia lub częstego odklejania.

Wspomniane płatki porcelany, wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki temu praca protetyczna jest niezwykle precyzyjna i wysoce estetyczna. Zaletą licówek, w porównaniu na przykład do koron, jest ich niewielka ingerencja w tkanki własne zęba. W ich przypadku wystarczy delikatnie „zetrzeć” wierzchnią warstwę szkliwa o 0,2-1 milimetra (czyli tyle, ile wynosi grubość licówki). Następnym krokiem jest pobranie od pacjenta wycisku, na podstawie którego wykonuje się model szczęki żuchwy oraz dalsze prace. Na koniec gotowe licówki trafiają do gabinetu. Po przymiarce oraz zaakceptowaniu rezultatu przez pacjenta, są przyklejane za pomocą specjalnego i mocnego cementu.

Dzięki licówkom możliwa jest drobna ingerencja w kształt, wielkość, a także kolor zębów. Trzeba jednak wiedzieć, że płatki ceramiczne nie zastąpią wizyty u ortodonty i nie wyeliminują wad zgryzu, czy też zrotowanego lub wychylonego uzębienia. Co równie istotne, aby założyć licówki, zęby muszą być w dobrym stanie, dlatego warto je najpierw wyleczyć.

Stomatologia estetyczna – Mokotów

W naszym gabinecie wykonujemy wysoko estetyczne prace protetyczne, które dodają naszym pacjentom nie tylko pewności siebie , ale przede wszystkim podnoszą komfort i jakość życia. Jest to możliwe dzięki pracy wykwalifikowanego personelu, a także nowoczesnego sprzętu oraz materiałów, które gwarantują precyzyjne i estetyczne uzupełnienia. Jeżeli i tobie marzą się piękne, zadbane zęby, koniecznie umów się na wizytę i pozwól nam zadbać o twój piękny uśmiech.

Więcej szczegółów na podstronie: https://www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-estetyczna/