Kompetentny dentysta – po czym poznać lekarza z powołania? - Dentyści pod 1

Kompetentny dentysta – po czym poznać lekarza z powołania?

Zawód lekarza dentysty zdobywa coraz większe zaufanie społeczne, jednak część pacjentów nadal boi się wizyty. Strach może być związany z nieprzyjemnymi doświadczeniami z dzieciństwa lub problemami po leczeniu u stomatologa. Dlatego warto, by o zdrowie każdego z nas zadbał doświadczony dentysta. Jak go jednak rozpoznać? Jest kilka sposobów.

Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób dentysta podchodzi do pacjenta. Wiadomo, że każdy człowiek ma inny charakter czy wymagania. Wybierając się do gabinetu stomatologicznego powierzamy obcej osobie nasze uzębienie z nadzieją, że w sposób profesjonalny zaopiekuje się naszą jamą ustną. Osoba z powołaniem będzie posiadała zdolność rozmowy z każdym pacjentem, a także starała się abyśmy czuli się zawsze komfortowo.

Podczas wizyty u lekarza należy zainteresować się, w jaki sposób przeprowadzany jest
zabieg. Warto również przyjrzeć się, czy dentysta stosuje sterylne narzędzia, w jaki sposób zachowuje dodatkowe środki ostrożności, czy zwłaszcza teraz podczas pandemii często dezynfekuje ręce. Takie drobne elementy wskazywać będą na to, że osoba profesjonalnie podchodzi do swojej pracy i nie bagatelizuje zdrowia oraz komfortu pacjenta.
W naszej klinice Dentyści pod Jedynką, mieszczącej się w samym sercu Mokotowa udzielimy wszelkich informacji dotyczących przeprowadzanych przez nas zabiegów, dokładnie i cierpliwie wyjaśnimy przebieg zabiegu.

Każdy pacjent może zawsze wymagać od swojego lekarza dentysty ponownego omówienia kosztów i specyfiki zabiegu.

Jeśli nie masz jeszcze swojego lekarza dentysty, zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu oraz do zajrzenia na stronę internetową www.dentyscipod1.pl na której będzie można znaleźć dane kontaktowe i szerszy opis wykonywanej przez klinikę działalności.