Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na leczenie protetyczne? - Dentyści pod 1

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na leczenie protetyczne?

Wydawać by się mogło, że ewentualny brak zęba to jedynie problem natury estetycznej. Tymczasem w praktyce może przyczynić się do poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Aby do tego nie doszło, warto skorzystać z usług protetycznych, które pozwolą odzyskać piękny uśmiech, a także ustrzec się przed negatywnymi skutkami braków zębowych.

Współczesna protetyka umożliwia estetyczną odbudowę jednego lub kilku zębów, a nawet całego łuku zębowego. Co więcej, zapewnia wysoko estetyczne uzupełnienia protetyczne, które doskonale komponują się z własnym uzębieniem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie naturalnego i zadowalającego efektu, ale również odzyskanie pewności siebie i podniesienie komfortu życia. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto podjąć się leczenia protetycznego i gdzie szukać pomocy specjalisty.

Dlaczego odbudowa utraconego uzębienia jest ważna?

Braki w uzębieniu mogą utrudniać dokładne przeżuwanie pokarmów, swobodne wysławianie się, czy też prowadzić do nieprawidłowości w zgryzie. Dzieje się tak, ponieważ zęby pozbawione naturalnego sąsiada stopniowo przesuwają się w stronę luki; w efekcie uzębienie zaczyna się wychylać lub rotować. Niestety, krzywe zęby nie tylko niekorzystnie wpływają na estetykę, ale bardzo często prowadzą też do przeciążeń w zgryzie. Skutkiem tego może być nadmierne ścieranie się zębów, ból w stawie skroniowo-żuchwowym czy pogorszenie rysów twarzy.

Braki większej liczby zębów sprzyjają natomiast zanikowi wyrostka zębodołowego. Dlaczego tak jest? Otóż siły, które wytwarzają się podczas przeżuwania pokarmów przenoszone są przez ząb na kość. Ta ostatnia podlega nieustannym procesom przebudowy. Kiedy brakuje zęba kość zaczyna stopniowo zanikać, ponieważ nie ma czynnika, który stymulowałby ją do odbudowy.

Podobnie sytuacja wygląda wówczas, gdy pacjent długo zwleka z odbudową zębów po leczeniu kanałowym, korzysta ze źle dopasowanych protez lub wypełnień, a także w przypadku schorzeń takich jak bruksizm.

protetyka – Warszawa-Mokotów

Jeżeli dostrzegasz u siebie któryś z opisanych wyżej problemów, albo od dłuższego czasu zastanawiasz się nad uzupełnieniem protetycznym, ale nie wiesz na jaką opcje się zdecydować, koniecznie zgłoś się do Dentystów pod Jedynką. W naszym gabinecie pracują specjaliści z dziedziny protetyki, którzy nie tylko zaproponują ci odpowiednie leczenie dopasowane do twoich potrzeb i możliwości finansowych, ale i pomogą uniknąć wielu problemów wynikających z braku uzębienia. Korzystają bowiem ze zdobyczy nowoczesnej technologii, która oferuje do wyboru liczne rozwiązania: korony, mosty, wkłady koronowo-korzeniowe, wysoko estetyczne protezy czy implanty, dzięki którym będziesz mógł odzyskać zadbany i zdrowy uśmiech.