Jak osiągnąć zdrowy uśmiech - Dentyści pod 1

Jak osiągnąć zdrowy uśmiech

Piękny uśmiech jest wizytówka każdego z nas i pomaga zawierać nowe znajomości. Olśniewający wygląd zębów można łatwo zaburzyć przez nieodpowiednio pielęgnowane zęby. Przebarwienia czy próchnica to najczęściej pojawiające się problemy, z którymi lekarze dentyści z naszej kliniki Dentyści pod Jedynką, zajmujący się stomatologią zachowawczą muszą się mierzyć.

Stomatologia zachowawcza ….Czym ona jest?

Do stomatologii zachowawczej zaliczamy higienę z profilaktyką, których głównym celem jest nie tyle usuwanie skutków już występujących zaniedbań, a kontrola stanu uzębienia, jakości mycia i nitkowania zębów oraz edukacji pacjenta. Stomatologia zachowawcza przy odpowiednim zaangażowaniu pacjenta i lekarza i higienistki, pozwala efektywnie eliminować sygnały chorób bez konieczności przeprowadzania z wysokospecjalistycznych zabiegów stomatologicznych.
Jedną z technik opracowywania ubytków, umiejscowioną między higieną a stomatologia zachowawczą jest abrazja powietrzna. Urządzenie działa na podobnej zasadzie co piaskarka używana przy czyszczeniu zębów z osadu , nie powodując dyskomfortu dla pacjenta oraz zbędnego hałasu.

Piaskarka używana jest zarówno w profilaktyce próchnicy bruzd ( lakowanie oraz PRR), jak i w opracowywaniu znacznie większych defektów zębów.
Dobrą alternatywą wypełnień kompozytowych są także wkłady szklane stosowane w ramach stomatologii zachowawczej. Zapewniają one świetne odtworzenie tkanek zębowych oraz znacznie poprawiają ogólną estetykę. - to juz bardziej protetyka

Zgodnie z zasadą iż efektywniej jest zapobiegać niż leczyć, nasi lekarze zawsze przygotowują indywidualny plan higieny domowej i profesjonalnej.
Zalecamy szczotkowanie zębów przynajmniej 2 razy dziennie z pewnością ułatwi zapobieganie powstawaniu nowych ubytków na powierzchniach płaskich zębów.
Jeżeli chodzi o ubytki, które najczęściej spotykamy u dorosłych pacjentów zalecamy używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. Usuwają i niszczą płytkę nazębną (odpowiada za niszczenie zębów) między zębami. Dodatkowych informacji na temat zdrowego pięknego uśmiechu można szukać pod linkiem https://www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-zachowawcza/