Implanty zębowe - jak wygląda zabieg - Dentyści pod 1

Implanty zębowe - jak wygląda zabieg

Każdy chce mieć ładny uśmiech. Jednak niekiedy nie da się uratować naszych naturalnych zębów. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie implantów zębowych. Ta metoda jest najkorzystniejsza dla pacjenta, niezależnie od tego ile zębów należy odbudować.

Jak wygląda zabieg

W zależności od stanu Twojej szczęki możliwe są dwie wersje zabiegu-natychmiastowa implantacja lub zabieg etapowy. O dobraniu odpowiedniej wersji zdecyduje dentysta na pierwszej wizycie.

Pierwsza wizyta

Przed pierwszą wizytą wypełnisz kwestionariusz zdrowia. Dzięki niemu lekarz stwierdzi czy implanty zębowe są dla Ciebie bezpieczne. Oprócz kwestionariusza potrzebne jest też zdjęcie tomograficzne Twojej szczęki. Ono pokaże aktualny stan zębów, rozmiar kości, w którą będzie wszczepiany implant oraz wielość samych implantów zębowych.

Rezultat pierwszej wizyty

Po wstępnym wywiadzie otrzymasz zalecenia przedzabiegowe, dzięki którym będziesz wiedział jak przygotować się na następną wizytę. Dodatkowo dostaniesz szczegółowy plan leczenia.

Zabieg jednoetapowy

Dentyści Pod Jedynką dbają o komfort swoich pacjentów. Dlatego przed zabiegiem pacjent wie, na czym będzie on polegał. Na początku jest znieczulany miejscowo. Tak, aby nie odczuwał żadnego bólu czy dyskomfortu. Gabinet jest wcześniej odpowiednio przygotowywany dla zachowania wszelkich zasad higieny. Sam zabieg trwa około 30 minut. Zabieg jednoetapowy jest możliwy, kiedy danego zęba brakuje już od pewnego czasu. Jeśli budowa kości na to pozwala, można natychmiast wstawić implant zębowy. W innym przypadku trzeba najpierw odbudować kość. Zakładana jest wtedy korona tymczasowa. Po 7-10 dniach ściąga się szwy. Następnie po 3-5 miesiącach od osadzenia wczepu zakłada się koronę stałą lub most.

Zabieg dwuetapowy

Ta wersja jest konieczna, jeśli trzeba wykonać odbudowę kości. Wtedy wszczepienie implantu zębowego jest możliwe po ok. 12 miesiącach. Po zagojeniu się wszczepów ( szczęka ok 4,5 miesiąca, żuchwa - 2,5 miesiąca) można zająć się uzupełnianiem uzębienia. Jednak przed końcowym etapem należy odsłonić dziąsło i nałożyć śrubę gojącą na ok 10 dni. Jest to bardzo ważne, ponieważ koronę można założyć tylko wtedy, gdy nie ma żadnych śladów zapalenia miejsca wokół przygotowanego otworu.

Wszczepienie implantu zębowego w kość

Przebieg samego zabiegu: Lekarz nacina dziąsło. Wierci otwór w kości i wkręca przygotowany korzeń. Jest on tytanowy lub cyrkonowy. Mała część tego korzenia zostaje widoczna na wierzchu dziąsła. Dentysta zakłada szwy na okres 10 dni. Po tym czasie zakładany jest implant końcowy. Implanty zębowe są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jednak skuteczność leczenia tą metodą wymaga troskliwej opieki pozabiegowej oraz szczegółowej higieny jamy ustnej w późniejszym okresie. Jako Dentyści Pod Jedynką przede wszystkim staramy się wyleczyć zęby własne pacjenta, ponieważ prawie zawsze są one najlepszym z możliwych wyborów.