Dlaczego należy leczyć zęby mleczne? - Dentyści pod 1

Dlaczego należy leczyć zęby mleczne?

Jest wiele powodów przemawiających za leczeniem zębów mlecznych. Po pierwsze, zdrowe mleczaki pozwalają dzieciom kształtować prawidłową mowę i żucie. Zęby przednie mleczne jeśli są zniszczone mogą utrudniać kontakty z rówieśnikami.
Mleczaki odgrywają także dużą rolę w prawidłowym rozwoju uzębienia stałego.
Niestety, jeśli zęby mleczne trzonowe zbyt szybko wypadną, szczęka i żuchwa nie będą rozwijać się prawidłowo, co w przyszłości może wymagać wielu wizyt u ortodonty.

Zęby mleczne (z racji swojej nieregularnej powierzchni i cienkiego i gorzej zmineralizowanego szkliwa) są także bardziej narażone na rozwój próchnicy. Mleczaki z próchnicą będą utrudniać dziecku spożywanie i żucie pokarmów, co może wiązać się z problemami z trawieniem pokarmów (bóle brzucha, biegunki).

Gdzie udać się do stomatologa dziecięcego?
Nie jest tajemnicą, że w Polsce większość dentystów nastawiona jest na pracę z osobami dorosłymi. Stomatologia dziecięca jest jednak obszarem specjalizacji wielu gabinetów. Jednym z nich jest Dentyści Pod Jedynką. Kadra nie tylko zna specyfikę problemów związanych z mleczakami, ale posiada również odpowiednie podejście do małych pacjentów. W naszym gabinecie Dentyści pod Jedynkę, mieszczącym się w samym centrum dzielnicy Mokotów, stosujemy filozofię powolnego oswojenia małego pacjenta z nową sytuacją i nauczenie, że dbanie o zęby to dobry nawyk. Więcej informacji można znaleźć w zakładce: www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-dziecieca.

Choć wielu rodziców nie przejmuje się mleczakami u swoich dzieci, zakładając, że przecież i tak wypadną, nie jest to najlepszy sposób myślenia. Dbanie o zdrowie i dobrą kondycję zębów mlecznych to inwestycja w prawidłowy zgryz, odpowiedni rozwój mowy, prawidłowe żucie i ochrona zębów stałych przed próchnicą.